Žánrovky

Dokázali byste říct, jaký literární žánr připomíná váš život? Ať už jste zrovna uprostřed romantického příběhu, ponurého hororu, naprosté sci-fi nebo zažíváte šílenou kovbojku — třináct autorů a dvaadvacet ilustrátorů se s vámi vsadí, že patnáctiminutová pauzička přijde vždycky vhod. S unikátní sbírkou krátkých příběhů můžete objevit svoje utajené literární chutě, otestovat svoji schopnost určit žánr nebo si jen tak zkrátit čas při čekání na cokoliv. Kniha je určena každému, kdo rád čte a nic kromě nedostatku času mu v tom nebrání. A kdo ví, třeba se váš život ještě promění v pohádku s dobrým koncem. 

Příběhy jsou pečlivě seřazeny podle žánrů, a proto lze knihu využít i při výuce. Dobrodějce navíc potěší, že koupí Žánrovek, přispívají na dobrou věc. Mimochodem — jestli nechcete mít ze života detektivku, měli byste znát svůj hlavní jistič.

Jako obvykle 100 % zisku z prodeje této knihy poputuje na dobročinné účely. 

Komu kniha pomáhá?

Nadání a dovednosti o.p.s. »

Toto sdružení podporuje všechny studentykteří mají různá sociální znevýhodnění (většina je z dětského domova, dále také z pěstounské péče/rodiny se složitou finanční situací/rodič samoživitel, aj.). Pořádá dlouhodobé vzdělávací projekty, workshopy, poskytuje kariérní poradenství, zprostředkovává výjezdy do zahraničí a také například poskytuje materiální podporu.

Zatím jsme vybrali 54 911 Kč – děkujeme!

O knize Žánrovky

Autoři: Břeňová Viola, Haplová Žaneta, Hubrtová Renáta, Krist Ronald, Kroužková Tereza, Mašková Hana, Nejezchlebová Aneta, Nekuda René, Ničková Lenka, Olič Jan, Pavlíčková Martina, Pavlich R., Rákosníková Silvie, Rollo Jana, Rudlofová Anna, Sádovská Veronika

Ilustrace: Broschardt Richard, Bujárková Taťána, Dubová Veronika, Holková Lucie, Horsáková Bára, Jelečková Olga, Kalinayova Radka, Krajňáková Tereza, Nasswettr Ondřej, Ondroušek Michal, Pajerová Hedvika, Pinkas Kateřina, Prosečová Alena, Přikrylová Veronika, Rollo Jana, Rottová Lenka, Řeháková Nikol, Sládek Filip, Stuchlíková Dita, Svobodová Sylvie, Ševců Veronika, Ticha Pětník, Záhorňacká Juli

Doporučená prodejní cena: 349 Kč (celý zisk věnujeme Nadání a dovednosti o.p.s.)

Počet stránek: 315

ISBN 978-80-87836-29-3

Vydáno v roce 2022 ve spolupráci s nakladatelstvím U Veverky. K dostání u všech dobrých knihkupců…

Pracovní a metodické listy pro učitele

Ke knize Žánrovky vytvořil tým učitelů pracovní listy pro použití ve výuce na ZŠ a SŠ. Můžeme si je zdarma stáhnout zde:

Budou se vám hodit pro výuku nejen literárních žánrů! A jsou ověřené z praxe:

„Pročítala jsem pracovní listy a musím říci, že jsou velmi prakticky vytvořené. Výtky opravdu nemám, jsou pro žáky zpracované tak, aby byly stihnutelné v hodině, což zrovna i testuji v 9. ročníku.

Je skvělé, že jsou zaměřené na jazykové prostředky a vrstvy, ne pouze na děj úryvků, žánry a znaky. Děti musí přemýšlet, odpovědi nejsou vždy hned zjevné, tedy v některých případech musí číst vícekrát. Případně porovnávat se svou zkušeností (čtenářskou, filmovou).

Zadání jsou jasná, srozumitelná. Zatím jsem se nesetkala s tím, že by někdo nerozuměl zadání. “

Radka Limprechtová, Základní škola Davle

Sponzor vydání knihy

Děkujeme firmě IG SERVICE s.r.o. za sponzorský dar, který nám pomohl vydat tuto knihu.