Povídky z druhé ruky

Povídky z druhé ruky

Nová kniha, která dokáže něco změnit…

Dá se literatura recyklovat? Si pište. Povídková sbírka, ve které 31 odvážných autorů vytváří z „profláklých“ příběhů příběhy nové, neotřelé a stoprocentně zábavné.

Chceme recyklovat literaturu, chceme poukazovat na to, že se dá jedinečnost hledat v zavedených strukturách, experimentujeme se známými zápletkami a dáváme čtenáři prostor pro tipovací hru, odkud bereme inspiraci (možná z příběhu, který četl, ale také v něm možná objeví něco ze svého vlastního života).

Povídky z druhé ruky jsou literární pokus, jenž touží pokořit hranice známého, všedního a běžného, a zároveň i ukázat, že knihy dokáží něco změnit (výtěžek z prodeje poputuje na podporu mezigeneračního propojení). Stejně tak v naší knize najdete důkaz, že i když pravděpodobně existuje pouze omezený počet zápletek, má cenu psát další a další příběhy.

Takže…

Vlk zachrání babičku, Romeo skončí v blázinci, Othello nosí sukně, D’Artagnan hraje basket a Evžen Oněgin zpívá blues… Ano, tohle všechno najdete v Povídkách z druhé ruky!

Knihu koupíte u všech dobrých knihkupců!

Naše poslání

Jelikože je naším letošním posláním recyklování literatury, rozhodli jsme se recyklovat příběhy i v reálném světě. Veškerý zisk z prodeje Povídek z druhé ruky věnujeme organizaci Mezi námi, o. p. s. – konkrétně budeme sponzorovat projekt čtecích babiček a dědečků (senioři budou chodit pravidelně číst dětem do školek pohádky).

Podle našich odhadů bychom měli mít dopad na několik desítek seniorů a cca 2000 českých dětí.

Nechceme tvořit umění, které zůstává jen v teoretické sféře, my chceme tvořit příběhy, které mají vliv na reálný život. A mezigenerační propojování je něco, co považujeme za důležité, čemu věříme a co si zaslouží naši (i vaši) pozornost.

Pojďte do toho taky!

Celkem jsme díky vám vybrali 53 914 Kč – děkujeme! ♥︎

Povídky z druhé ruky + Mezi námi, o. p. s.

Ilustrace od Jitky Kopejtkové

O obrazový doprovod Povídek z druhé ruky se postarala výtvarnice a grafička Jitka Kopejtková (Czechcollage).

Zvolili jsme téma strhaných plakátů, neboť co jiného jsou strhané plakáty, než další recyklace umění, dívání se na svět z netradičních úhlů a dokazování, že i po skončení původní plakátové akce může tento předmět dál sloužit a inspirovat, že?

Přebal knihy navíc slouží jako samostatný plakát, který si můžete doma vyvěsit. A ano, hlavní téma tohoto konceptu zní: „Co se ukrývá za strhanými plakáty? Je za nimi nějaký zajímavý příběh?“

Díky Jitce Kopejtkové tedy máte možnost prozkoumat první knihu, která na obalu nemá svůj název a je celá zabalená do strhaných plakátů!

Jitka Kopejtkové – Povídky z druhé ruky

Vydává Projekt Hakuna Matata, z. s. ve spolupráci s nakladatelstvím U Veverky, ISBN: 978-80-87836-27-9, prodejní cena 299 Kč, křest se uskutečnil 10. listopadu v Praze a kniha je k dostání u všech dobrých knihkupců!

Instagram @projekthakunamatata